24 stycznia 2012

Time - Kim Ki Duka


Co się stanie, gdy kocha się zbyt mocno? Film Time jest niezwykłą historią dwojga ludzi zagubionych w otchłani czasu i miłości.

W filmie, Kim Ki Duk stawia tezę, że związek zmienia się po upływie dwóch lat. Związek głównych bohaterów, Seh Hee i Ji Woo jest właśnie na tym etapie. W tym czasie Seh Hee zaczyna być obsesyjnie zazdrosna o swojego chłopaka, wmawiając sobie, że przestała być dla niego atrakcyjna. Mimo zapewnień Ji Woo o jego miłości, Seh Hee zaczyna popadać w paranoję, bojąc się, że już się mu znudziła. Pewnego dnia Seh Hee znika z życia Ji Woo i mimo poszukiwań, wszelki ślad po niej ginie... Pragnąc, by Ji Woo pokochał ją na nowo , Seh Hee udaje się do kliniki chirurgii plastycznej. Z nową twarzą będzie ponownie zabiegała o względy chłopaka, który nie może zapomnieć o swojej starej miłości.

Po 6 miesiącach Seh Hee staje przed Ji Woo, jako zupełnie nowa osoba o imieniu See Hee. Mimo, że Ji Woo powoli się w niej zakochuje, nie potrafi do końca zapomnieć swojej poprzedniej dziewczyny. Gdy See Hee to zauważa, chcąc sprawdzić prawdziwe uczucia Ji Woo, wysyła do niego liścik od Seh Hee, w którym pisze, że chciałaby do niego wrócić... Co się stanie, gdy Ji Woo wybierze Seh Hee, której już nie ma?

Film jest pełen symboli, miejsc do których bohaterowie często powracają. Mimo, że na pierwszy rzut oka fabuła może wydać się prosta i naiwna, miejscami zmusza do przemyśleń. Czy dzięki operacji plastycznej można się kompletnie zmienić lub zmienić / poprawić swoje życie? Sama konstrukcja filmu była niezwykle ciekawa - Kim Ki Duk stworzył pętlę czasową, początek był zarówno końcem filmu. Film jest momentami psychodeliczny, momentami zabawny, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Na pewno zabiera nas w niezwykłą podróż do świata miłości Seh Hee i Ji Woo i pozwala poczuć, to co oni.

Kocham koreańskie filmy i ten śmiało poleciłabym każdemu :)

A film obejrzałam jak zwykle dzięki kinie Muza za jedyne 5 zł... Niezwykle miło jest obejrzeć tak znakomity film w tej cenie :) Myślę, że lepszą reklamą dla samego filmu, od moich wypocin będzie oficjalny trailer (z angielskimi napisami).

Dzięki: winteray
Dane techniczne:
 • czas trwania: 1 godz. 37 min.
 • gatunek: Dramat
 • produkcja: Japonia, Korea Południowa
 • reżyseria: Kim Ki Duk
 • scenariusz: Kim Ki Duk
Obsada:
 • Ha Jung Woo jako Ji Woo
 • Park Ji Yeon jako Seh Hee
 • Sung Hyun Ah jako See Hee
 • Kim Sung Min jako chirurg

2 komentarze:

 1. zachęcająca recenzja, może się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglada na ciekawy film!

  http://justynaenbarcelona.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy serdecznie za opinie / komentarze ^^ Czytamy wszystkie i staramy się odpowiadać w ramach możliwości.
Będzie nam miło, jak dodasz nas do obserwowanych i polubisz na facebooku =^.^=
Pozdrawiamy
Sylwia, Paulina, Natalia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...