20 marca 2014

Szwajcarskie Alpy, czyli kraina "Heidi - dziewczynki z gór"


Dzisiaj zaskoczył mnie pierwszy dzień wiosny... Hmm... Pogoda zdecydowanie się zgadza, za to data niekoniecznie, ale jak się okazuje przez około 80 następnych lat początek wiosny będziemy obchodzić właśnie 20 marca, a nie 21, jak to bywało w przeszłości... Zdjęcia chciałam zamieścić specjalnie na ostatni dzień zimy, no i... nic z tego :) Ale nie ma tego złego, bo mimo, że zdjęcia były zrobione w styczniu to pogoda była i tak już wiosenna, a  bazie ozdobiły już wierzby!

Pamiętacie książkę z dzieciństwa "Heidi - dziewczynka z gór"? To właśnie region, w którym działa się akcja książki, miałam okazję odwiedzić pod koniec stycznia. Jakby ktoś nie wiedział gdzie się znalazł lub nie skojarzył wcześniej tej krainy ze słynną książką, to na pewno wielki napis już na stacji kolejowej da mu wiele do myślenia :) A nazwę "Heidiland" dużo łatwiej jest wymówić niż nazwę miejscowości, w której spędziłam weekend - Unterterzen (spróbujcie powiedzieć to szybko - język sobie można połamać! ^^ ). 

Stromy masyw górski, kontrastujący z jeziorem Walensee daje niepowtarzalne wrażenie. Samo jezioro, czemu trudno się dziwić, zainspirowało kompozytora Franza Liszta, który stworzył utwór: "Au lac de Wallenstadt". Sądzę, że wiosną ten region jest jeszcze bardziej malowniczy, ale bez względu na to, czy to zima, czy wiosna i tak warto go odwiedzić, tym bardziej, że z Unterterzen można kolejką linową dostać się do ośrodka narciarskiego :)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć! ^^ PS może wybrane przeze mnie poniżej zdjęcia tego nie odzwierciedlają, ale mam obsesję do robienia zdjęć przejeżdżającym pociągom - starałam się ująć każdy ^^


Zdjęcia zostały zrobione przeze mnie :)

5 komentarzy:

Dziękujemy serdecznie za opinie / komentarze ^^ Czytamy wszystkie i staramy się odpowiadać w ramach możliwości.
Będzie nam miło, jak dodasz nas do obserwowanych i polubisz na facebooku =^.^=
Pozdrawiamy
Sylwia, Paulina, Natalia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...