20 lutego 2014

Pomoc Ukrainie

HEJ LUDZIE DOBREJ WOLI!
Sytuacja na Ukrainie pogarsza się z dnia na dzień - jesteśmy przekonane, że każda nawet najmniejsza pomoc jest szalenie istotna i potrzebna. Form pomocy jest wiele, możemy min. pomagać finansowo (pieniądze zbierane są na pomoc medyczną i żywność), możemy podpisać petycje  itp.
"Ukraińcom pomaga Caritas Polska, który prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup lekarstw i żywności dla ofiar starć na Majdanie. Według informacji otrzymanych od Caritas Spes ze Lwowa i z Kijowa sytuacja jest poważna. Są setki rannych, a nie ma szans na transporty z pomocą humanitarną. Ci, którzy chcą pomóc, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ”Ukraina”.
Pieniądze dla protestujących na Ukrainie zbiera też Fundacja "Edukacja dla Demokracji". Zebrane środki będą przekazywane na pomoc osobom represjonowanym i rannym w czasie demonstracji. Numer rachunku Fundacji to: 18 1240 1037 1111 0010 4591 0813.
W Warszawie datki można też wpłacać do skarbonki w cerkwi greckokatolickiej oo. Bazylianów przy ul. Miodowej 16." (źródło www.polskieradio.pl)

Informacje o zbiórce pieniędzy na pomoc medyczną ofiarom starć można uzyskać min. pod adresem: 
http://www.caritas.pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata/945 

A poniżej apel Ukrainki o pomoc i solidarność z narodem ukraińskim - nie możemy przejść obok niego obojętnie, szczególnie w sytuacji zaostrzenia konfliktu i rozlewu krwi!


3 komentarze:

 1. кров прекрасних людей, переважно молодих на вулиці. Ви розумієте, що це значить?

  Сьогодні Славі Веремію було би 33 роки.

  А його закопали в пісок на Лісовому кладовищі. не чув, як його мама голосила над труною:

  "Синочку, ти мене чуєш? Встань, мама прийшла…".

  OdpowiedzUsuń
 2. przerażające to co tam się dzieje..:(
  super blog, ciekawe posty z pewnością będe zaglądać tu częściej..obserwuję!:) miło mi będzie jak również zaobserwujesz :)
  buziaki :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy serdecznie za opinie / komentarze ^^ Czytamy wszystkie i staramy się odpowiadać w ramach możliwości.
Będzie nam miło, jak dodasz nas do obserwowanych i polubisz na facebooku =^.^=
Pozdrawiamy
Sylwia, Paulina, Natalia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...